Vienas gražiausių Dieveniškių istorinio regioninio parko kampelių – Norviliškių pilis – iš tolo akį traukia savo didybe. XVI amžiuje pastatyta pilis – tikras istorijos bei archeologijos perlas. Ilgus amžius tarnavusi kaip prieglauda pranciškonų vienuoliams, šiandien ji puikiai įsilieja į bendrą kraštovaizdį, atspindi XVI a. laikmečio dvasią ir aplinką. Visiems, ieškantiems naujų potyrių, romantikos ar ramybės, sekmadienio popietę siūlome praleisti Norviliškių pilyje.
Šiandien greta Norviliškių pilies – išorinė Europos Sąjungos siena. Norviliškių pilis ir buvęs vienuolynas stovi vadinamojoje “Dieveniškių kilpoje”. Vos 3 km pločio sąsmaukoje stovinti pilis beveik 30 km nusidriekia į Baltarusijos žemių apsuptį ir apima 207 kv. kilometrų Lietuvai itin brangaus ir istoriškai svarbaus krašto.
Unikaliame geografiniu, istoriniu ir biologiniu požiūriu Lietuvos kampelyje galima išvysti vaizduotę audrinantį vaizdą – ant kalvos, iškilusi laukuose stūkso senovinė pilis. Tai – legendomis apipinta bei daugybę istorinių įvykių menanti Norviliškių pilis.
Dabar ši kadaise beveik sugriauta pilis prikelta naujam gyvenimui. Nuo šiol joje Renesanso ir Švietimo epochos dvasią galės pajusti kiekvienas norintis žmogus, ji yra atvira ir turistams, ir konferencijų dalyviams.
Aplink Dieveniškes – Goštautų žemės ir dvarai. Viename iš jų gyveno Barbora Radvilaitė, kuri melsdavosi Dieveniškių bažnyčioje, pirmąkart pastatytoje XV amžiaus viduryje.